Ο.Φ.Αρμένων : Εντός έδρας ήττα από τον Αστέρα Περάματος

Τον Αστέρα Περάματος υποδέχτηκε ο Ο.Φ.Α. για τη 2η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΠΣ Ρεθύμνου, όπου και γνώρισε την ήττα με 0-1.

Ήταν ένας αγώνας όπου η ομάδα μας στάθηκε καλά μέσα στο γήπεδο αλλά δυστυχώς δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.Στο πρώτο μέρος ο Κόκκαλης απείλησε δύο φορές στο 11′ και στο 16′ αλλά και τις δύο φορές ο Πάτσο είπε όχι κρατώντας το μηδέν.

Στη συνέχεια ο Ο.Φ.Α. ισορρόπησε το παιχνίδι και σε μια γρήγορη αντεπίθεση στο 33ο λεπτό ο Ηλίας Χνάρης με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Κόκκαλη μέσα στην περιοχή και αυτός με μονοκόμματο σουτ έκανε το 0-1.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοσή της αλλά στο 60′ το σουτ του Μάντσε σταμάτησε στο δοκάρι.

Ένα λεπτό αργότερα ο Πολιτάκης δοκίμασε και αυτός το πόδι του αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε δίπλα από το δοκάρι.Στη συνέχεια ο Ο.Φ.Α. δε βρήκε κάποια άλλη μεγάλη ευκαιρία, ενώ ο Αστέρας Περάματος είχε κάποιες ευκαιρίες χωρίς να πετύχει κάτι το σημαντικό.

Ο.Φ.Α.(Γιώργος Κωσταράκος): Πάτσο, Σιόρε, Ζουλάκης(55′ Πολιτάκης), Καράλης, Γασπαράκης Γ., Μαριόλος, Λαρεντζάκης(86′ Βαρδάκης Στ.), Ξηράς, Κολυβάκης Ιωσ., Μάντσε(86′ Τζίφας), Χατζησπύρος(13′ Μωυσάκης).

Αστέρας Περάματος (Νίκος Δασκαλάκης): Βογιατζιδάκης, Βασάκης, Κουγιουμτζής, Τσαγλιώτης( 81′ Κουράτορας)Χύσκο, Ζερβός Μ., Δροσάκης, Οικονομάκης(67′ Σωπασής Σ.), Χνάρης Η.(67′ Αντιασβίλι), Κόκκαλης( 81′ Παπαγιαννάκης )Χνάρης Γ.,(55′ Βαρδάκης).