Φιλική νίκη του Πλατανιά απέναντι στον Πόρο

Με ένα γκολ του Λουκίνα στο 39’ λεπτό ο Πλατανιάς Χανίων επικράτησε με 1-0 του ΑΟ Πόρου, σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή  στο Μάλεμε.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 39’, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου και έπειτα από διαδοχικές προσπάθειες των αμυντικών του Πόρου να διώξουν την μπάλα, αυτή κατέληξε στον Λουκίνα που από το ύψος της μικρής περιοχής, νίκησε με δυνατό σουτ τον αντίπαλο γκολκίπερ γράφωντας το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πλατανιάς έφτασε κοντά στο γκολ με τον Νίλι στο 57’ (σουτ άουτ), στο 62’ με τον Μιγκέλ(πλασέ από το ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Ζαφείρης) και στο 63’, όταν μετά από πάσα του Νίλι, ο Λεϊρια, πλάσαρε, αλλά πάλι ο γκολκίπερ του Πόρου απέκρουσε σε κόρνερ.

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων). Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης – Λιοδάκης (Χανίων)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ (46’ Μαντζάρης), Ρεβυθόπουλος (60’ Λάμτσε), Ρουσσάκης (46’ Σάαντο), Τσαμούρης (46’ Πουρζιτίδης), Ποζατζίδης (46’ Πασχαλάκης, 80’ Τοπαλίδης), Μάικιτς (60’ Σμυρλάκης), Μποσέτι (60’ Καρβούνης), Καραγκούνης (46’ Νίλι), Παπαδόπουλος (46’ Παπουτσογιαννόπουλος), Κωστίκος (46’ Μιγκέλ), Λουκίνας (46’ Λεϊρια).

Πόρος (Λεωνίδας Τιτομιχελάκης): Ζαφείρης, Καρβελάς, Πλευράκης, Σηφάκης, Μαγάκης, Μεταξάκης, Τορομανίδης, Μαραθιανός, Πήλιος, Σκουλάς, Δαμιανάκης. Αγωνίστηκαν και οι Σπηλιώτης, Χρήστου, Χατζησεβαστός, Μεμοτσέλας, Τριανταφυλλίδης, Ποκόνγκ.