Μικτές Κ15:Νική για τα Χανιά το Ρέθυμνο

Ήταν ανταγωνιστική, στάθηκε εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο, αλλά έλλειψε η ουσία από την Μικτή Κ-15 ΕΠΣΡ γνωρίζοντας εν τέλει την ήττα με 1-3 από τα Χανιά στα Μισίρια σε παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του Κρητικού Ομίλου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικής Ομάδας Κ-15.

Φάσεις και Γκολ

2’ ο Στριλιγκάς βγάζει τετ α τετ τον Χύσκο, ο οποίος κλωτσάει αέρα και η ευκαιρία χάνεται.

16’ σε θέση βολής ο Στριλιγκάς, θα σουτάρει λίγο άουτ.

17’ σύγχυση στην άμυνα του Ρεθύμνου και από κοντά ο Σεληνιωτάκης θα ανοίξει τος σκορ για τα Χανιά, 0-1.

24’ όμορφο σουτ του Μαυρομάτη έξω από την περιοχή για το 0-2.

28’ καλό σουτ του Α. Βαρούχα, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

34’ καλό σουτ του Γρηγοράκη, θα μπλοκάρει Γυπαράκης.

38’ με σουτ μέσα από την περιοχή ο Πολυμίλης μειώνει σε 1-2.

58’ αδράνεια της άμυνας του Ρεθύμνου και ο Δασκαλόπουλος με προβολή θα πετύχει το 1-3 για τα Χανιά.

66’ καλή εκτέλεση φάουλ του Αρ. Βαρούχα, η μπάλα θα βρει στο τείχος και θα καταλήξει κόρνερ.

78’ σουτ του Σταυρουλάκη θα διώξει ο Χαραλαμπάκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κλαμπατσέας, Ι. Δασκαλάκης, Κυριακόπουλος (Ηρακλείου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 38’ (Σ) Πολυμίλης – 17’ (Σ) Σεληνιωτάκης, 24’ (Σ) Μαυρομάτης, 58’ (Σ) Δασκαλόπουλος.

ΡΕΘΥΜΝΟ (Φίλιππος Μουρτζανός): Σπ. Χαραλαμπάκης, Τσαγλιώτης, Στριλιγκάς, Παπαδάκης, Σκουλουφιανάκης, Ανδρεαδάκης, Χίσκο, Βαρούχας (71’ Τούλιος), Γρηγοράκης, Πολυμίλης (59’ Μακρυπόδης), Εσπιαλίδης.

ΧΑΝΙΑ (Γιώργος Μουριζάκης): Γυπαράκης, Λεβάκης (41’ Θ. Μαρινάκης), Αθανασάκης, Λυβιάκης, Γκιέγκι, Μαυρομάτης, Πιτοπουλάκης (71’ Σταυρουλάκης), Σεληνιωτάκης, Λαγογιάννης (63’ Βαρανάκης), Δασκαλόπουλος, Κοκάκης (54’ Σ. Μαρινάκης).

Πηγή:epsr.gr